INTERNET, NOWE TECHNOLOGIE, WEBDEVELOPMENT, BADANIE INTERNETU
25 STYCZNIA 2010  /  OPINIE  /  37 KOMENTARZY

KURJERZY - SERWIS DO ZAMAWIANIA KURIERÓW

Dostałem zaproszenie do testów nowego startupa o nazwie KurJerzy.pl. Serwis jest platformą pośredniczącą w zamawianiu kurierów i wysyłaniu przesyłek. Normalnie aby skorzystać z usług kuriera, trzeba zajrzeć do detalicznego cennika wybranej firmy przewozowej, dla przykładu UPS, gdzie wysłanie paczki ważącej 5 kg o wymiarach 50x50x50 cm wynosi 40 zł. Mniej płacą firmy wysyłające dużą ilość przesyłek, mające podpisaną specjalną umowę o współpracy. Ale osoby prywatne, drobni sprzedawcy na Allegro i większość polskich firm wysyłających paczki od czasu do czasu płaci za usługę dwa razy więcej. Specjalnie dla nich powstał serwis KurJerzy.pl, dzięki któremu koszt wysłania paczki o wyżej wymienionych parametrach spada z 40 zł do 23 zł.

Serwis wygląda przejrzyście. Wchodząc na stronę główną od razu wiadomo co oferuje, jak i za ile.Jak wygląda zamawianie paczki? Na stronie głównej wybieramy rozmiar i wagę przesyłki, następnie przechodzimy do formularza wprowadzającego dane nadawcy, adres odbiory oraz datę wysyłki. Potem możemy dodać do kosztów ubezpieczenie przesyłki i wybrać opcję pobraniową. Na końcu widzimy jeszcze raz wprowadzone dane i jeśli wszystko się zgadza przechodzimy do płatności online (Dotpay). Zamawianie kuriera i opłacenie usługi odbywa się błyskawiczne. Obsługę zamawiania można przyspieszyć, rejestrując się w serwisie, wtedy możemy korzystać z gotowych adresów. Po dokonaniu płatności wystarczy czekać na telefon od kuriera, który umówi się z nami na odbiór paczki i zawiezie ją do adresata. Poprzez serwis można również sprawdzić gdzie w danej chwili znajduje się przesyłka.

We wstępie wspomniałem o dość niskich cenach za wysyłkę dla osób prywatnych i małych firm. Przeanalizuję to na przykładzie firmy UPS. Wchodząc na stronę UPS zaznaczam że chcę wysłać paczkę 5kg o rozmiarze 30cm^3. Według kalkulatora będzie mnie to kosztowało 39,54 zł.Teraz wysyłkę tej samej paczki zamawiam w serwisie KurJerzy. Cena spada do 23,06 zł, czyli jest niższa o 42 procent.Sprawdziłem też koszt nadania paczki w innych firmach. W DHL policzyli mi 58 zł, DPD 42 zł, w Siódemce 38 zł.

Według cennika KurJerzy, najniższy koszt wysłania paczki to 23,06 zł i obowiązuje wszystkie przesyłki do 30 kg. Jest to paczka ekonomiczna, której dostawa jest przewidziania w ciągu 1-2 dni roboczych. Dokładając złotówkę z hakiem, za 24,28 zł można zamówić przesyłkę standardową, z gwarantowanym terminem dostawy następnego dnia. Wysłanie tej paczki przy pomocy Poczty Polskiej kosztuje 17 zł, a opcja z ubezpieczeniem do 300 zł (które w KurJerzy jest darmowe) kosztuje... 23 zł. Serwis jest więc mocnym konkurentem dla Poczty Polskiej.

Dzisiaj serwis KurJerzy wszedł w fazę testów i niedługo można się spodziewać jego uruchomienia. Pomysł z pośrednictwem w zamawianiu przesyłek kurierskich jest bardzo dobry. Rok 2010 zaczął się od udanego startupu.

Sławomir Wilk
Komentarze:


gbrzuchala2010-01-25 23:19
Serwis wygląda bardzo ładnie. Cieszy fakt, że konkurencja w tej dziedzinie rośnie bo to zawsze sprzyja niższym cenom. Wydaje się, że trzy tego typu serwisy to już niezły wybór dla klientów przy tak wąskiej specjalizacji. Paczkarnia.pl była chyba pierwsza, a już niedługo apaczka.pl wyjdzie z fazy beta. Niniejszym Panu Jerzemu pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego, oczywiście z korzyścią dla wszystkich jego klientów :-)
mysza2010-01-25 23:23
Wyglada na fajna sprawe.
Czekam na odpalenie bo sam sie zmagam z kurierami ktorzy maja mnie w d* i nie chca odebrac przesylki. Wysylam nawet czesto (2-3/tyg) ale nie na tyle czesto zeby miec umowe :(
PS Troszku sie nameczyles z tymi obliczeniami :)
Rasi2010-01-26 17:44
Jeszcze taniej jest na http://wysylajtaniej.pl i działa to idealnie
do mysza:2010-01-26 17:58
W Siódemce jak naściemniasz to będziesz mogła mieć umowę.
kriss2010-01-26 18:22
no wlasnie nie jest to pierwszy serwis tego typu .. wpisujac w wyszukiwarke 'tani kurier' już na pierwszej stronie widać ile tego jest ...
bzdura2010-01-26 18:33
Sam jestem kurierem i co tu jest napisane to totalna bdura! nie ma możliwości wysłania za pobraniem w firmie ups bez umowy! usługa standard to 2 dni robocze a nie na nasteny dzie
Piotrek2010-01-26 18:45
Bardzo dobra wiadomość dla e-handlu. Na pewno przetestujemy Wasze usługi. Jeżeli po za cenami wszystko będzie przebiegać prawidłowo to myślę że się polubimy!
covalic2010-01-26 20:31
@bzdura

Jaki nick taka wypowiedź. Jakoś ja mam umowę z UPS'em i wysyłając 'standardem' KAŻDA paczka jest u klienta w przeciągu 24h. Tak więc nie mam pojęcia której części tej firmy pracujesz, na sortowni?
Mix2010-01-26 22:01
covalic

To masz farta, wg mnie UPS jest najgorszą firmą kurierską w Polsce.
Kurierzy ani nie potrafią dostarczyć przesyłek pod właściwy adres, ani nie są specjalnie mili dla klienta (nie wiem, za mało firma im płaci?) a gdy od 2 pracowników UPS'a dowiedziałem się jaki bajzel mają na sorcie to aż uwierzyć nie mogłem.

NIGDY WIĘCEJ UPSa.
Wszystko inne tylko nie ten kurier.
wynikidot.pl2010-01-26 22:39
Faktycznie przydatne narzedzie, jeszcze nie bylo takiej porownywarki w sieci :) faktycznie, dobre znalezienie niszy
agent2010-01-26 22:43
Nie sądzę, żeby zmieniło się cokolwiek w temacie podejścia kurierów... Jeśli za kontakt z nadawcą będzie odpowiedzialny kurier, to wybacz mysza, ale obawiam się, że jeśli do tej pory mieli Cię w d..., to tak pozostanie, a może nawet będzie jeszcze gorzej :-)

Bardzo mnie ciekawi biznes serwisu w stosunku do firm spedycyjnych, na jakiej zasadzie będzie się to odbywało i w jaki sposób i gdzie klient będzie mógł zgłosić nieodebrane zlecenie.

Mimo wszystko serwis zapowiada się bardzo fajnie i jeśli wszystko będzie dopracowane, to z pewnością będzie stanowił dużą konkurencję dla PP.
szuman2010-01-26 23:55
zerknę jeszcze, jak to w InPost wygląda, ale usługa KurJerzy, jako szybsza i pewniejsza alternatywa dla Poczty Polskiej, po prostu wymiata.
kurierem.pl2010-01-27 01:56
Jak zauważyli przedmówcy - żadna nowość, tylko jedna z wielu (ok. 20) firm działających na tej zasadzie. Jak ruszy to porównamy go w porównywarce cen usług kurierskich - www.kurierem.pl.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany ile jest takich firm i jak kształtują się ceny to zapraszam. Oczywiście serwis KurJerzy.pl jak tylko ruszy i zgłosi się, to również będzie miał możliwość zaprezentowania swojej oferty i skonfrontowania jej z konkurencją.
Kamil Polny2010-01-27 02:24
Moc. Dobrze, że powstają takie inicjatywy.
Student2010-01-27 09:37
Rzeczywiście to żadna nowość. Ja wysyłałem ostatnio narty, poprzez serwis www.dwiepaczki.pl i było bardzo tanio. Oprócz tego jest wiele innych tego typu serwisów.
kurierem.pl2010-01-27 10:26
@bzdura
@covalic

Zgadzam się z @covalic ,że jaki nick taka wypowiedź.

1. Nigdzie w ofercie UPS nie ma mowyc o dwóch dniach roboczych. Usługa standard tym różni się od Express Saver, że planowany jednodniowy termin doręczenia nie jest gwarantowany, a nie tym, że "idzie dłużej" z samej definicji.

2. Kto mówi, że wysyłaniu za pobraniem bez umowy? Umowa przecież jest - to pośrednik (w tym przypadku kurjerzy.pl) zleca usługę. Pośrednik ma umowę, więc w czym problem?

Jesteś kurierem? Chyba nie w UPS - a jeżeli tak to poproś koordynatora o doszkolenie oraz o cennik/przewodnik po usługach - warto poczytać:)
Kocurro.pl2010-01-27 14:31
Takie drobne ale:

- na chwilę obecną widać ogólną konfigurację serwera web
- widzimy, że jest svn i nawet wiemy gdzie jest

Poza tym nawet brak ładnej strony z komunikatem, że jeszcze zamknięte (wystarczy jeden wpis chociażby w htaccess i strona html).

To tyle jeśli chodzi o narzekanie :)

A jeśli chodzi o sam pomysł - wydaje mi się bardzo dobrym, ma szanse, screeny wyglądają dobrze. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :)

Życzę powodzenia
covalic2010-01-27 22:06
@Mix

To zapewne zależy od regionu. Ja i moja forma jesteśmy bardzo zadowoleni z UPS'a. W ciągu mojej kariery z tą firmą mieli tylko 2 wtopy, zaginięcia paczek. Raz - bo się odkleil list nadawczy (z naszej winy) i drugi raz w te święta. Nigdy więcej. KAŻDA paczka dociera do klienta po 24h, jak już pisałem wyżej. No i jako jedni z niewielu zabierają od nas 'niesorty', 70kg stelaże wojskowe za przyzwoitą cenę. Chłopaki z Koszalina, pozdrawiam...
covalic2010-01-27 22:09
Druga sprawa poza tematem. Nie wiem jak autor tego tematu moderuje komentarze że osoby piszące już któryś z kolei post (np ja) nadal czeka na moderkę a puszcza SPAM od użytkownika 'pozycjonowanie'.
Sławomir Wilk2010-01-27 22:13
@covalic

Puściłem wszystkie twoje komentarze. Blokuję tutaj tylko reklamy i wulgaryzmy.
covalic2010-01-27 22:24
Sławku, zwróć uwagę na:

'pozycjonowanie 2010-01-27 10:50
Bardzo fajna sprawa'

To jest zwykły spam i reklama.

Wracając do tematu.
@kurierem.pl podzielam Twoją wypowiedź, jak ktoś może pisać że jest kurierem UPS'a i nie znać podstawowych definicji, cenników, terminów? Może jest kurierem wewnętrznym? Nosi pocztę prezesowi?

Druga sprawa, przydałoby się aby UPS w końcu nam troszkę opuścił te ceny, bo z 20zł do 30kg blado wyglądamy na tle konkurencji handlującej podobnym towarem.
Sławomir Wilk2010-01-27 22:34
@covalic

Masz rację, usunąłem.
/spank.2010-01-30 10:50
Z kurierami jest trochę tak jak z Pocztą Polską. Wyprowadzilem się z miasta stołecznego do małego 10-tysięcznego miasteczka w środku kraju. I nagle okazało się, że listy wysyłane z drugiego końca Polski na adres małomiasteczkowy dochodzą.. na drugi dzień. Dosłownie. Ten sam list wysłany z tego samego miejsca tyle że do Warszawy wędruje dni co najmniej 4.
I przykład kurierski - teraz oczekując na przesyłkę otrzymuje rano telefon od kuriera z pytaniem o której może się zjawić. I zjawia się z dokładnością do 15 min.
Oczekując na przesyłkę w stolicy to ja dzwoniłem do kuriera i nawet jeśli udało mi się połączyć to usłyszana godzina doręczenia miała się nijak do rzeczywistości.
AMEN :)

Zeby nie było całkiem offtopowo - pomysł na serwis fajny, acz boję się że w tym układzie pojawia się dodatkowy pośrednik a tym samym w razie problemu wydłuży się proces znalezienia winnego.
Jarmol2010-09-07 16:55
Czy to nie oszustwo? Wysłałem paczke za pobraniem na ponad 4 tys zł, dostane te pieniądze? Bo ktos się skarżył w necie że ani kasy ani kontaktu.. Zaczynam się bać czy nie zrobiłem głupoty :/ tanio tanio ale czy nie stracę wszystkiego?
kolo2010-09-29 09:32
z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że serwis działa znakomicie. często z niego korzystam jako osoba prywatna. wystarczy spojrzeć na cennik https://www.kurjerzy.pl/przesylki_kurierskie_cennik
sam2010-09-30 14:19
sprawdzcie www.pkwid.com.pl
super obsługa i ceny rowniez
Pablo2010-10-12 21:53
Ze swojej strony zapraszam do serwisu KurierMix http://www.kuriermix.pl/
Nasze paczki wozi UPS i DHL. W razie pytań zapraszamy do kontaktu tel.
kamile452010-11-21 13:01
moze i tak ale ja wole bezpieczeństwo i korzystam z najstarszej firmy tego typu www.wysylajtaniej.pl i pobranie mam 4 -5 dnia a nie jak kur jerzy po 10-20 dniach
przesyłki kurierskie2011-02-28 16:32
Ja korzystam ze strony www.tanikurier.com - do tej pory bez problemu, a cena niższa niz na stronie opisywanej w artykule
jakisczlowiek2011-04-14 19:37
Witam, nie dawno dostalem meila z reklama serwisu do zamawiania kuriera www.allekurier.pl cena za paczke przez DPD to 19,42 brutto.
pozdrawiam
kaczka2011-06-07 12:51
Jedno ale: Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego odbiera tej firmie wiarygodności! ...przekonacie się jeśli np. kurier po paczuszkę mimo zapłaty się nie pojawi lub spóźni się z dzień lub dwa.
ON2011-09-13 14:36
PRZELECIAŁEM WSZYSTKICH BROKERÓW/POŚREDNIKÓW. CENOWO NAJLEPIEJ WYGLĄDA PKWID. POD WZGLĘDEM ROZMOWY RÓWNIEŻ - WŁASNY DZIAŁ HANDLOWY I PRZYDZIELONY OPIEKUN.
jaro2011-12-08 09:36
Witam.

Jeżeli ktoś się rozpływa nad cenami KurJerzy.pl to albo nie umie szukać albo padamy ofiarą marketingu szeptanego.
Jak czytam te rozpływające pochwały to pachnie mi tu ostrą szeptanką.
Przecież to nie jedyny tego typu serwis

KurJerzy to jeden z NAJDROŻSZYCH pośredników w sieci.

Zapraszam na portale
http://tanieprzesylanie.pl paczka 20kg 18,99brutto telefon OK
http://polfast.pl 20kg 23,68 telefon OK
http://gopost 20kg 23,37 telefon OK
celem dokonania porównania cen.

Inne funkcjonalności są ok. Ale większość firm też je ma a są znacząco tańsze.

Pozdrawiam
P
Sławomir Wilk2011-12-08 10:18
Jaro, artykuł i zawarte w nich ceny pochodzą z początku 2010 roku, czyli sprzed niemal dwóch lat, cała dyskusja o cenach również pochodzi z tego okresu. Od tego czasu dużo się zmieniło. Nie wiem jak jest teraz, ale w tamtych czasach oferta KurJerów była naprawdę konkurencyjna. Wymienione przez ciebie serwisy nie istniały wtedy na rynku, wystarczy spojrzeć kiedy kupiono ich domeny. Nie ma nic dziwnego w tym, że konkurencyjny serwis powstały rok czy dwa lata po KurJerach ma niższą ceną, bo jaką ma mieć w chwili wejścia na rynek - wyższą?
grzegorz2012-04-23 16:34
Spróbujcie serwis www.4logis.pl Nie ma tak wypasionego pod względem funkcjonalnym serwisu wysyłkowego. Ceny - rewelacja! Cena z cennika jest zawsze ostateczna bez żadnych dodatkowych kosztów. Przesyłki zagraniczne najtańsze internecie. Firma jest pośrednikiem DPD.
Mira2013-07-17 11:18
Pracuję w małej firmie kurierskiej, i nie rozumiem całego tego zamieszania bo w mojej firmie każdy może wysłać nawet jedną w miesiącu za 18 zł. Nie wiem czemu wszyscy mają ciśnienie na DUŻYCH. Małe firmy kurierskie są dla małych firm o niebo lepsze.
przesylam.pl2014-10-14 09:13
Rynek e commerce na przestrzeni ostatnich kilu lat urósł kilkukrotnie, za nim również rynek usług kurierskich.
KurJerzy to jak na razie lider na krajowym rynku. Ponad 100 innych firm brokerów kurierskich znajdziecie: http://przesylam.pl/kat/firmy-kurierskie

Dodaj komentarz:

Podpis: (wymagane)
Adres Twojej strony WWW: (opcjonalnie)
Twój adres e-mail: (opcjonalnie)
Treść komentarza:
Antyspam: policz ile
wynosi jeden plus dwa:
(wymagane)