INTERNET, NOWE TECHNOLOGIE, WEBDEVELOPMENT, BADANIE INTERNETU
OPINIE
< 1 2 3 4 5 >

17 WRZEŚNIA 2009  /  OPINIE  /  21 KOMENTARZY
Miesiąc temu wytknąłem operatorom komórkowym zaporowe ceny za mobilny internet oraz zbyt niskie limity miesięcznego transferu. W tej drugiej kategorii najgorsza była Era, która dla telefonu G1 i iPhone po przekroczeniu miesięcznego limitu 500 MB naliczała wysokie opłaty za każde 100kb transferu ponad limit (wychodziło 120 zł dopłaty za każde dodatkowe 100 MB). Efekt był taki, że najpopularniejszym programem dla systemu Android wśród użytkowników Ery stał się program służący do blokowania połączeń z internetem. Od 1 września Era na swoje urodziny wprowadziła rewolucyjną taryfę "Internetowa okazja", która jest tak rewolucyjna, że zamiast taniej jest gorzej i drożej.
››czytaj całość          21komentarzy
14 WRZEŚNIA 2009  /  OPINIE  /  2 KOMENTARZE
Agencja internetowa "4kroki" stworzyła serwis comamzjesc.pl. Idea serwisu jest prosta: wprowadzamy składniki które mamy w kuchni (np. "chleb, masło, pomidory"), a serwis podpowiada nam co możemy z tego zrobić. Problem w tym, że serwis podsuwa absurdalne propozycje, np. ze wspomnianych składników proponuje, cytuję: "kawior z bakłażana", "omlet z kiełbasą" i "wędzone skrzydełka kurczaka z frytkami". Grzesiek Marczak z serwisu Antyweb opisał ten zabawny serwis, a ludzie serdecznie pośmiali się w komentarzach. Jaka była odpowiedź twórców strony, czyli agencji internetowej 4K? Wysmarowali sprostowanie, w którym ze śmiertelną powagą zarzucają autorowi recenzji "bezpodstawne zarzuty", "drapieżny atak", "słabe rozwinięcie intelektualne", "brak obiektywizmu", "brak klasy", "czarny PR" i "spazmatyczny zarzut". I to wszystko na papierze firmowym! Oto krótki poradnik "jak się ośmieszyć w branży - instrukcja w czterech krokach".
››czytaj całość          2komentarze
30 LIPCA 2009  /  OPINIE  /  55 KOMENTARZY
Operatorzy komórkowi posiadają technologię umożliwiającą dostęp do internetu z poziomu telefonów komórkowych. Wciskają nam iPhony, telefony z Androidem i inne komórki z wbudowanymi przeglądarkami stron WWW i rozdzielczościami minimum 480x320. Mówią: będziesz miał internet w kieszeni, sprawdzisz pocztę z dowolnego miejsca w kraju, obejrzysz film na Youtubie jadąc tramwajem. Tymczasem dają niskie limity ściągnięć danych za kosmiczne ceny. Tak wygląda hipokryzja Wielkiej Trójki operatorów komórkowych w Polsce, czyli Ery, Plusa i Orange'a. Wielkie ciągnięcie kasy za namiastkę prawdziwych usług.
››czytaj całość          55komentarzy
15 LIPCA 2009  /  OPINIE  /  2 KOMENTARZE
Portal gazeta.pl od dłuższego czasu publikuje główne wiadomości z błędami ortograficznymi, stylistycznymi i zwykłymi literówkami. Nie ma dnia, abym nie natknął się na błędy w co drugim newsie. Dzisiaj podobnie - na dziewięć głównych wiadomości aż cztery zawierają błędy.
››czytaj całość          2komentarze
14 MAJA 2009  /  OPINIE  /  9 KOMENTARZY
Standardy W3C przywodzą mi na myśl taki stary, sowiecki dowcip: czy to prawda, że na Placu Czerwonym w Moskwie rozdają samochody? - Tak, ale niezupełnie. Bo nie w Moskwie, tylko w Leningradzie, nie na placu Czerwonym, lecz na ulicy Rewolucji i nie rozdają, a kradną. Podobnie jest ze standardami W3C, które większość webmasterów uważa za wytyczne odnośnie tworzenia stron WWW, podczas gdy są to ogólne wskazówki dla producentów przeglądarek internetowych.
››czytaj całość          9komentarzy
< 1 2 3 4 5 >