INTERNET, NOWE TECHNOLOGIE, WEBDEVELOPMENT, BADANIE INTERNETU
23 PAŹDZIERNIKA 2009  /  INTERNET  /  5 KOMENTARZY

ORANGE POBIŁ REKORD W ILOŚCI ZACHĘT PRZEKAZANIA DANYCH OSOBOWYCH KLIENTA DO CELÓW MARKETINGOWYCH

Przyzwyczajony jestem, że w formularzach zamówieniowych online - oprócz podawania swoich danych kontaktowych - zaznaczam opcję "wyrażam zgodę na...". Zwykle jest jedna lub dwie takie opcje. Firma Orange na stronie swojego sklepu internetowego przebiła wszystkich, ustanawiając rekord w ilości zachęt przekazania danych osobowych klienta do różnych celów marketingowych.Na szczęście tylko dwie pierwsze zgody są niezbędne do złożenia zamówienia, co delikatnie zasugerowano umieszczając małe gwiazdki obok checkboksów. Pozostałych nie trzeba zaznaczać, ale strach pomyśleć co by się mogło stać, gdyby je odruchowo zaznaczyć. :-)

Sławomir Wilk
Komentarze:


Anna W-Ś2009-10-23 21:32
Dobre :-) Takiej ilości "Wyrażam zgodę..." jeszcze nigdzie nie widziałam.
Marcin2009-10-29 15:58
Wszystko fajnie, ale czy wolałbyś, aby wszystkie powyższe zgody były skumulowane w jeden checkboks, który koniecznie trzeba zaznaczyć? Tutaj masz do wyboru, zaznaczasz tylko opcje iż zapoznałeś się z regulaminem i z tym żeby twoje dane osobowe były przetwarzane w celach płatniczych. I to wszystko! Nie musisz wyrażać zgody na przesyłanie żadnych śmieci reklamowych na @ lub na telefon jak to stosują inne e-sklepy. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł.

PS. Ludzie nie się na tyle głupi aby zaznaczać wszystkiego na pałę, wszystko jest w tych punktach opisane, wiec można się zorientować co trzeba zaznaczyć aby dokonać zakupu.
DizzyChuckMac2009-12-14 17:14
@Marcin
Są osoby zaznaczające odruchowo wszystkie checkboxy z myślą że to wszystko jest wymagane.
Orange Fan2010-01-21 12:51
Wez udzial w konkursie o BMW - to zobaczysz ze Orange nie tylko w sklepie internetowym wykorzystuje nieuwage ludzi. Gdy wyslesz smsa dostaniesz dziennie po piec z dosc sugestywnymi tresciami ktore niektorych moga pokusic o odpowiedz. I skasowanie po raz kolejny na 4,66. Bralem udzial w dyskusji o tym na innym blogu, rzecznik, pan Wojtek nie widzi w tym nic dziwnego "bo przeciez jest regulamin to kazdy moze sobie przeczytac jak bedzie wygladac loteria" Mimo to - jestem Orange Fanem :)
krs2014-08-06 08:05
Wszedzie tak powinno byc, prawo nie jest narazie egezkwowane a orange ma czyste sumienie bo zrobili to stricte jak wymagaja ustawuy

Dodaj komentarz:

Podpis: (wymagane)
Adres Twojej strony WWW: (opcjonalnie)
Twój adres e-mail: (opcjonalnie)
Treść komentarza:
Antyspam: policz ile
wynosi jeden plus dwa:
(wymagane)