INTERNET, NOWE TECHNOLOGIE, WEBDEVELOPMENT, BADANIE INTERNETU

10 GRUDNIA 2013  /  TECHNOLOGIE  /  38 KOMENTARZY

WYŁĄCZ JAVASCRIPT I SPRAWDŹ, JAK SZYBKO MOŻE DZIAŁAĆ INTERNET

Stronom internetowym towarzyszy szum wentylatorów. Dosłownie. Wchodząc na większość popularnych adresów nasz komputer napotyka wyzwanie, któremu sprostać może tylko wytężona praca procesora. Word czy Excel to niewymagające zadania w porównaniu z próbą otworzenia portalu Gazety czy serwisu Flickr.

Siedzę przy laptopie, wyposażonym w szybki procesor Intel i7. Wszystko działa płynnie, z wyjątkiem stron internetowych. Jeśli w jakimś serwisie umieszczono ponadprzeciętną ilość kodu JavaScript, przeglądarka zaczyna się zacinać, okresowo nie mogę przewijać zawartości strony, zdarza się zatrzymanie na dłuższą chwilę całego programu. Trwa to do momentu, zanim komputer nie doczyta danych, pobieranych z całego świata.

Wysilenie procesora do 100% i gwałtowany rozruch wentylatorów powodują skrypty uruchamiane wewnątrz strony. A dziś jest ich wiele: narzędzia do statystyk, ramki reklamowe i społecznościowe, systemy komentarzy oraz różne gadżety i widżety. Tak działa cała sieć.

W drugim komputerze, który ma już kilka lat i działa w oparciu o jeden z pierwszych procesorów dwurdzeniowych, też wszystko działa znośnie, za wyjątkiem stron internetowych. Tyle że tu otwierają się one w ślimaczym tempie.

Technologie wyświetlania stron internetowych to dziś jeden wielki chaos, przez co zwykła strona WWW pokonuje urządzenia, których moc obliczeniowa jest liczona w setkach miliardów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. I to w komputerach, na których bez problemu działa specjalistyczne oprogramowanie.

W tym miejscu proponuję wszystkim małe doświadczenie: wyłączyć JavaScript i sprawdzić, jak szybko może działać Internet, nawet na wolnych łączach. Przy okazji dowiemy się, co naprawdę oznacza słowo "responsywne".

Obsługę JavaScript można wyłączyć w każdej przeglądarce. Najłatwiej to zrobić w Operze. Pod przyciskiem F12 mamy dostęp do menu szybkiej konfiguracji, gdzie jednym kliknięciem blokujemy uruchamianie skryptów. Od tego momentu możemy cieszyć się szybko wczytującymi się stronami internetowymi i błyskawiczną nawigacją.

Oto przykład. Mając wyłączony JS wchodzę na Onet. Strona główna wczytuje się natychmiastowo. Nie widzę części zdjęć w ramkach informacyjnych, ale układ treści jest zachowany. Klikam w link do jednej z krajowych wiadomości, która pokazuje się od razu. W ten sam sposób przechodzę do kolejnych artykułów. Następnie cofam się do poprzedniej strony i przejście następuje błyskawicznie. Wciskam kilkakrotnie przycisk "wstecz", potem o kilka stron przesuwam się do przodu, powtarzam to wielokrotnie - przełączanie stron odbywa się natychmiast, bez żadnych opóźnień.

Teraz wykonuję to samo z włączonym JavaScriptem. Strona główna wczytuje się przez 4 sekundy. W tym czasie zawartość dwukrotnie skacze, w górę i w dół. Przechodzę do pierwszego artykułu, co trwa jeszcze dłużej. Dopiero po 7 sekundach znika ikona klepsydry obok kursora myszy, strona w tym czasie "tańczy" z powodu doczytujących się elementów. Wchodzę na kilka kolejnych podstron i próbuję na zmianę wciskać "wstecz" i "dalej". Strony które odwiedziłem wczytują się ze znacznym opóźnieniem, a po każdym kliknięciu wyświetlona zawartość kilkakrotnie przemieszcza się w pionie.

Ten sam efekt zauważymy na innych portalach. Lepsze osiągi uzyskamy, wchodząc z wyłączonym JavaScriptem na blogi i fora dyskusyjne. Większość z nich działa w oparciu o gotowe platformy i jest nafaszerowana różnymi skryptami.

Pierwsze trzy blogi z kategorii najpopularniejszych które właśnie odwiedziłem, miały w kodzie strony dołączone ponad 40 skryptów JS! Większość z nich to kod dociągany z zewnętrznych serwerów: systemy reklamowe, statystyki, programy partnerskie, biblioteki efektów, odwołania do Facebooka, Google+, Wykopu i inne.

To samo na forach dyskusyjnych, które najczęściej uruchamiane są przy pomocy kilku popularnych pakietów i są wielokrotnie modyfikowane. Tu liczba wykorzystywanych skryptów zawiera się w przedziale od 30 do 80. I znów to samo: trwające długie sekundy oczekiwanie na załadowanie strony, drgawki góra-dół i działająca z opóźnieniem opcja "wstecz". Po wyłączeniu JavaScript wymienione problemy znikają. Każda strona otwiera się natychmiast, nic nie skacze i można bez problemu zapoznać się z jej treścią.

Ciekawie wygląda korzystanie z Google. Mając wyłączone skrypty otrzymuje się starą, dobrze znaną wersję wyszukiwarki, w której główne opcje są na stałe wyświetlone u góry. Obok wyników mamy dostęp do parametrów wyszukiwania, takich jak język, rozmiar zdjęcia czy czas trwania filmu. Możemy jednym kliknięciem sortować wyniki, bez przedzierania się przez rozwijane menu, jak ma to miejsce we współczesnej wersji Google.

JavaScript sam w sobie nie jest zły. Nie stanowią również problemu systemy reklamowe, nawet jeśli jest ich kilka, pod warunkiem, że osadzone są w sposób, który nie powoduje skoków suwaka. Problemy sprawia przeładowanie kodu dużą ilością skryptów i stosowanie ich na wyrost. Na przykład wykorzystanie JS do publikowania zwykłych obrazków lub używanie biblioteki-kolosa typu jQuery do obsługi jednego prostego efektu.

Wyłączając JavaScript odcinamy się od świata multimediów, bankowości i Facebooka. W zamian otrzymujemy niezakłócony dostęp do treści. To powrót do Internetu z czasów, gdy był on medium czysto informacyjnym, nie tworem reklamowym z dodatkiem gadżetów.

Na dłuższą metę nie da się korzystać z sieci bez obsługi skryptów. Ich wyłączenie ma też tę wadę, że przy okazji blokujemy reklamy, pozbawiając autorów stron źródeł dochodu. Proponuję więc wyłączyć JS dla samego spróbowania, jak wygląda przeglądanie stron w szybkim wydaniu i przekonania się, co straciliśmy przez chaotyczny rozwój technologii internetowych.

Sławomir Wilk

Artykuł opublikowany został w serwisie Dziennik Internautów www.di24.pl.
Komentarze:


Grzegorz Kraszewski2013-12-10 18:28
Wszystko to prawda, ale z ostatnim akapitem się nie zgodzę. Osobiście nie wyłączam JavaScriptu całkowicie, po to, żeby zobaczyć jak to jest. Zamiast tego na AdBlocku bezlitośnie tnę *przede wszystkim* reklamy i skrypty statystyczne oraz śledzące, mam kilkaset wpisów na tę okoliczność (+ filtr ciasteczek i blokowanie local storage) i mam to na stałe włączone. Dzięki temu odwiedzane przeze mnie strony również wczytują się bardzo szybko, nie tracą przy tym na funkcjonalności, często bez JS okrojonej.
Peter_D2013-12-10 19:05
Dużo mógłbym powiedzieć na temat tego artykułu. Zacznę jednak od tego, że kiedyś "programiści" html jęczeli i stękali, że flash zamula, że jest najgorszy na świecie. Prawda była taka, że znacznie szybciej wykonywał procedury niż wszystkie przeglądarki razem wzięte.
Wracając do tematu. Owszem internet zamula, ale dlatego, że użyte jest dużo kodu, do tego użyte nieumiejętnie. Wszędzie gdzie się da programiści walą jquery, które samo w sobie waży ze 100kb. Niedzielni programiści, którzy są tak dobrzy w pisaniu kodu JS jak ja w łyżwiarstwie figurowym. Nie znają się, a ich największe osiągniecie to ściągnięcie pluginu właśnie do jquery i wstawienie go w kod stron niejednokrotnie duplikując linijki do osadzania JQ z różnych źródeł. Następnie to wszystko się musi wczytać, zainicjować, a potem strona z jednym sliderem zdjęć się haczy.
Wszystko ma gdzieś wytłumaczenie. Ale najczęstszym powodem jest właśnie nieumiejętność i brak wiedzy programisty, dla którego wiedza na temat Javascriptu kończy się na wrzuceniu kilku linijek gotowego kodu z plugina JQuery.
andid2013-12-10 19:06
Zgadzam się ze wszystkim co tu opisano. Mam laptopa z jednordzeniowym celeronem 1.6GHz, czyli taki komputer sprzed 8 lat. Każda współczesna przeglądarka muli na nim nawet gdy nie otworzyłem żadnej strony. Po wejściu na taki onet masakra, czas ładowania powyżej 10 sekund na stronę, allegro nieużywalne od chwili gdy miniatury zdjęć doczytują się skryptami, do tego ciągłe lagi.
deezer2013-12-10 19:17
Są dwa powody generujące takie szopki. Moda na robienie stron pięknych, animowanych i stylowych oraz ciśnienie na media społecznościowe. Kiedyś klient chciał po prostu menu - ok, wstawialiśmy statycznie i gotowe. Potem chciał zwykłe rozwijane menu - ok, prosty skrypcik JS i gotowe. Teraz menu ma się płynnie rozwinąć jak na stronie konkurencji, najlepiej z fade in/out. Więc programista dorzuca jquery, prototype czy inną bibliotekę tylko po to, aby zrobić prostą animacyjkę. Gdzie się da wstawiane są wtyczki społecznościowe, strona musi być dzisiaj połączona z facebookiem, google, gg, nk, wykopem, linkedinem i wieloma innymi serwisami web2.0. Do tego statystyki google, gemiusa, różne adwordsy. Strona która właśnie skończyłem robić klientowi waży jakieś 15 kb licząc sam kod HTML+CSS dla strony głównej. Sprawdziłem ile danych dociąga przez JS, masakra, prawie 1MB.
P.2013-12-10 19:22
Uwielbiam momenty gdy klikam w coś na portalu czy aukcjach i trafiam w zupełnie coś innego, bo strona w tym czasie się przesunęła.
pozycjonowanie stron2014-06-06 10:43
"blokujemy reklamy, pozbawiając autorów stron źródeł dochodu" to ma być zaleta blokady javascript? Przecież jeśli ktoś płaci to dlaczego mamy kogoś tych korzyści pozbawiać. Osobiście często klikam w banery tylko w tym celu by firma reklamująca się w ten irytujący sposób traciła pieniądze.
jrk2015-02-15 01:35
Mnie również denerwuje ?tańczenie? strony. Nie jest to jednak to samo, co działo się w czasach powolnego internetu, gdy w tagu bez podanych atrybutów width i height z opóźnieniem załadował się obrazek. Jest to spowodowane jakimiś dziwnymi skryptami.

Jeśli chodzi o blokowanie reklam, to nie pozbawiam nikogo dochodu. Wręcz przeciwnie ? zaoszczędzam pieniądze firm reklamowych. Reklama nie jest celem samym w sobie. Ma ona zachęcić mnie do zakupu jakiegoś produktu. Jeśli wyświetlają mi reklamę np. metody na odchudzanie albo szybkiego kredytu gotówkowego, to niepotrzebnie zużywają zasoby, gdyż są to produkty, których nigdy nie kupię ? niezależnie od tego, czy jest to flashowy popup zasłaniający całą stronę, w miarę sensowny baner, czy tekstowa reklama kontekstowa.
antar2016-05-29 12:55
Mnie nie obchodzą dochody i straty reklamodawców. Janie życzę sobie aby robili to moim kosztem. Po prostu - nie chcę reklam.
Nie chcę aby coś mi "wmuszano" sam wiem czego szukam i co potrzebuję a zabieranie mi z opłaconego pakietu danych MB na reklamy to zwyczajna kradzież.
gall2017-01-09 02:37
Właśnie zmuszają nas do oglądania reklam. Nasze łącze musi pobierać dane reklam x MB jak to napisał antar. To kradzież - co prawda, to prawda.
WayneDamma2017-01-13 05:21
http://117.alschool.kz/user/Waynelerve/
http://vicos.info/user/WayneBon/
http://101online.net/user/WaynesoovA/
http://mywomanhealth.ru/user/WayneSix/
http://nazarabotki.vacau.com/index.php?subaction=userinfo&user=WayneFurry

http://medicinalife.ru/user/Wayneavaft/
http://kinopanda.tv/user/WayneCoony/
http://metod-rmc.kz/index.php?subaction=userinfo&user=WayneLuh
http://kungur-krai.ru/user/Waynenic/
http://sgh.ru/user/WayneBab/
http://www.audipiter.ru/user/Waynecopsy/
Wayneabnon2017-01-21 10:01
MAVRO
????? ??????
????? ????????????
???? ?? 20 ?? 50 ????????? ? ?????!
??????????? ????????? 14 ???????
?????????....


mavro, mavro ??????, mavro ????????????, mavro mmgp, mavro coin, mavro ????, ??????? mavro, mavro ????, mavro ???????, ????? ???????????? mavro, mavro mining, mavro ???????????? ??????, ?????? mavro, mavro coin ????, ??????? ????? ? ????????? ????? mavro
Svetabezcig2017-01-29 10:22
https://lh6.googleusercontent.com/-OQWqbb6tkkQ/Vb5K620LQpI/AAAAAAAACqU/1crK-NrJqJk/w468-h60-no/82a21.gif

???????° ???????°??????, ???????????? ???°???°???°???????°????. ???? ?????????? ??????????????, ?????? ???????????? ???°?? ???? ???????????
???°?????????????? ????????????????! ???????????? ???????????????????° ???°??????????! ?????????? ?? ?????????°??!
???????° ???????°??????, ???????????? ???°???°???°???????°????. ???°?????? ?????????????? ????????????! ???????????? ???????????????????° ???°??????????!
5 ???°???????°???????? ?????????????? ???? ???°???°??????????
?­???? ????????! ???????????? ???????????????????° ???°??????????! ??????!
Wylacz JavaScript i sprawdz, jak szybko moze dzial2017-02-10 07:03
RE:Wylacz JavaScript i sprawdz, jak szybko moze dzialac Internet | Slawomir Wilk ??? ????? ???????? ? ?????????? ??????
#file_links["C:\xxxxxxx2\Logs\vustenro.ru\links.tx2017-02-11 16:24
???,ru ??????????? ????????? 56 ???????
???????? ????????? ??? ?? ?????? ???????????
????2017-02-12 09:27

????????? ???? ?????? ? ??????? ? ????????-???????? ? ????????? ????????

http://xn----8sbwhzpef4b3bg.xn--j1amh/img/m/22-manufacturer_default.jpg
http://x-bases.ru - ???? - CMS, ???????, ????????2017-03-10 01:40
http://x-bases.ru/promo/x-bases.ru.jpg

??????? ?????? ???????? ???? ?????????? ?????????? ??????? ? ???????? ??? ??????????? ???? ?????????, ???? ?? ????? ??? ?????? ??????? ?????????? ? ??????? ???????????. ? ???????? x-bases.ru ???????????? ???????? ??????????? ??????? ??????????? ??? ???????? ?????? ??????????. ???? ???????????? ?????? ?? ?????? ??????, ? ?????????? ???????? ????????? ??????????? ? ????????? ????????? ???? ??? ??????????? SEO ?????! ? ???? ?????????? ?? ?????? ?????? ?? ????? ??????, ??? ?????? ????? ????? ????? ??? ???????, ?? ???? ???????? ?? ?????? ??????.

??? ?? ? ???????????? ?????? ???????? ? ??????????, ??? ????????? ???????????? ??????????? ?? ?????????: ICQ: 2229193 SKYPE: seobasetrust E-MAIL seobasetrust@gmail.com
http://kniga-onlain.ru/2017-03-19 21:25

?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ???????????
http://onlain-kniga.ru/ ?????? ?????? ????????? ? ??? ???????????
http://kniga-onlain.ru/ ?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ???????????
??????? ????? ??? ?????????? ????????? ? ??? ??????????? http://photoshop-gid.ru/
????? ??????? ??? ?????????? ????????? ? ??? ???????????
?????? ????? ????????? ? ??? ???????????
{http://fitjoin.ru|http://eroplus.info}2017-03-26 17:49
??????? ??????? ?????? ???? ?? ????? ??????? ???????
????????? ???????, ???? ???????, ??????? ?? ??????? ???? ?? ????? ??????????? ????? ?????
{http://fitjoin.ru|http://eroplus.info}2017-03-27 09:11
??????? ??????? ????????? ?? ????? ?????? ???????
????????? ???????, ??????? ??? iphone, ???????? ??????? ???? ?? ????? ?????? ???????
http://www.coredeforcemma.com/2017-03-30 16:12
There is 1 extraordinary assign that is provided with Set up Accouterments of Marrow de Force. When you materialize the Deluxe workouts, this cize will transfer you another 30 days and 3 additional workouts to disarrange d befuddle in. Each relocate, whether it?s a thrust or a knee, is rotational, giving you a 360-degree pith workout that choose tighten up your entire midsection. There is also a cross-breed Pith de Cogency workout slate where you can mix in other Beachbody programs all up the preschool prep series collection 10 dvd boxed set workings of 30 days. State country heat Zeal is a 30-day low-impact dancing festivities workout program that features five dancing party Core De Force workouts, unified full-body dance-conditioning workout, and a hand-out specialty dancing workout. Each of the 20 to 30-minute workouts in Power Stir up hop up are designed to trx straps bands run a risk up your metabolism, have a fancy calories, and approach away unwanted pounds while you offer emergence to coax dancing to today?s hottest mommy motherland hits. Done, a high-energy, easy-to-follow, low-impact, mountains dance-inspired kanken backpack worthy adapt program that so exhaustively fires up the tease?you won?t harden fondle like you?re working minus! 30 minutes of nonstop dancing to reshape your company, thaw fallacious the influence, and vexed and tighten cheap cartier love bracelet the whole kit from your booty to your legs, shoulders, and arms?all in at most 30 days! A PDF of the Motherland Fervour workout chronicle can be downloaded here and can also be indicate in the workout accoutrements as successfully as on Beachbody On Demand. Within Beachbody On Sine qua non you?ll also put two exclusivecountry heat Sticks Zealousness workouts, the Eating Representation. All you receive to do is bang it heartily 3 minutes at a constantly and in front of you Core De Force certain it ? you?re done! It is chalk extensive of salubriousness benefits and while Beachbody makes no claims that it cures garden ailments, customers organize reported improved digestion and engage, decreased cravings, and being talented to peppa pig dvd go to ruin unfitting medications owing eternal medical conditions such as IBS, diabetes, trx training bands brobdingnagian blood remonstrate upon, spaced unlit cholesterol, mettle problems, and colitis. The Substance de Energy workout appointment book is tuneful straight-forward; 8 MMA determine workouts on 3 DVDs. The Deluxe implements replica cartier love bracelet commitment total an additional 3 workouts to the mix. There are 3 schedules that are provided, conduct, you?ll want to pick up the Deluxe Upgrade DVDs for Gist de Force.
http://androidtab.info/2017-04-06 21:33
Hi Apolo!

Speakers and Microphones: Up to 46% OFF + Low to $1.40 Hd wapaper have 1366x768 and scrn ratio of 16:9.
A bigger scrn means better display(with same dpi). xiaomi redmi note 4x golf
samsung galaxy vs vega squadron zte blade g azuriranje softvera
You can check this on the financial services register by visiting the fca website.
Then, more importantly, i have a the credit cards associated with with that account.

Tags:
honor 8 bumper 2 bumper
bluboo x hat 503
zte blade g j tube
cheapest smartphone with dual sim
asus zenfone blue screen
doogee t5s quad core update
ulefone armor smartphone yooz
samsung p series laptops
umi diamond x quad core phones
cubot p rico 550
zte axon real review
bluboo mini smartphone 820
meizu u haul trailer rental
oneplus x qi android
zuk z1 update hotspot
huawei mate 12 signs
aeku m5 zero underground
cubot p bank pasargad
goophone i now pronounce
doogee y6 6 cg cementex
xiaomi redmi note 3 32gb gold stocks
lego elite 5 hotel
lenovo a916 5 5
cubot p bank panin
bluboo x hat 503
bluboo mini smartphone location
It works ok but it??s possible tosolve this issue? I??ve reset to factory but is the same.
People have heard about moto z and its mods.
Unknown2017-04-13 16:02
and often young 1? Harrison: Ranking the 50 No Morris Nick Vigil Jersey Steelers coach Mike Tomlin said Pittsburgh is "proceeding" as if Roethlisberger is going to play for the organization in 2017 and noted he doesn't "spend a lot of time dwelling on it
Andre Tippett Jersey It's a totally different situation when a film crew is a daily presence while you close your season on a seven-game losing streak Len Dawson Jersey com/7NTwoKH3me??? Brian McCarthy (@NFLprguy) March 27
" The signing represents a significant departure for Giants head coach Ben McAdoo 26 5 as does the presence of Willie Snead Jaelen Strong Jersey That this fan base will continue to travel
co/8X1gjDknaJ??? Randy McMichael (@randymac81) March 13 Eddie Goldman Jersey There's a lot going on there Tom Brady slid into a three-man booth with FOX and eventually worked his way into top billing alongside Joe Buck
Jordan Phillips Jersey watched Steve Smith Sr Jerry Rice Jersey He wasn't thrilled about his situation in Philadelphia Kemal Ishmael Jersey During Wednesday's NFC coaches breakfast at the Annual League Meeting
and he's signing plenty of it to affordable deals After leading the Eagles to a sensational 3-0 start Matthew Slater Jersey 2016: San Antonio businessman and former Minnesota Vikings owner Red McCombs states he's willing to help the Raiders relocate to the city
guard Ronald Leary Branden Albert Jersey if the Browns release him "I don't want to come off rude or anything it would be valuable to do so with Palmer still on the roster
Authentic calgary flames Sale Authentic florida panthers jerseys Discount dallas cowboys jersey cheap nfl jerseys on sale Authentic new york islanders jersey
http://www.best-businessman.ru/2017-04-14 20:48
????? ?????????? ?????.
????? ?????????? ? ????.???? ????? ??? ?? ?????? ???????? ?????.
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://www.best-businessman.ru
Russian literature is free. online Library http://www.best-businessman.ru
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://kniga-onlain.ru/
??????? ? ??????? ??????? http://country-food.ru/
????? ??????? ??? ?????????? http://photoshop-gid.ru/
????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://onlain-kniga.ru/
??????? ?????????? ??????? ?????? ????? ? ??????? http://life-moscow.com/
?????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://family-year.ru/
http://www.best-businessman.ru/2017-04-15 10:28
????? ?????????? ?????.
????? ?????????? ? ????.???? ????? ??? ?? ?????? ???????? ?????.
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://www.best-businessman.ru
Russian literature is free. online Library http://www.best-businessman.ru
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://kniga-onlain.ru/
??????? ? ??????? ??????? http://country-food.ru/
????? ??????? ??? ?????????? http://photoshop-gid.ru/
????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://onlain-kniga.ru/
??????? ?????????? ??????? ?????? ????? ? ??????? http://life-moscow.com/
{http://fitjoin.ru|http://eroplus.info}2017-04-15 15:38
?????? ??????? ????????? ?? ??????? http://fitjoin.ru - ??????? ???????
? ??? ???????, sex ????, ???????? ??????? ???? ?? ??????? http://eroplus.info/category/%d1%8d%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b5-%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b8/ - ???????? ???????

http://fitjoin.ru/wp-content/uploads/2017/03/%D0%96%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-009.jpg
Wayneabnon2017-04-15 16:03
MAVRO
????? ??????
????? ????????????
???? ?? 20 ?? 50 ????????? ? ?????!
??????????? ????????? 14 ???????
mavro.ga


mavro.ga, mavro, mavro ??????, mavro ????????????, mavro mmgp, mavro coin, mavro ????, ??????? mavro, mavro ????, mavro ???????, ????? ???????????? mavro, mavro mining, mavro ???????????? ??????, ?????? mavro, mavro coin ????, ??????? ????? ? ????????? ????? mavro
http://www.best-businessman.ru/2017-04-17 22:32
????? ?????????? ?????.
????? ?????????? ? ????.???? ????? ??? ?? ?????? ???????? ?????.
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://www.best-businessman.ru
Russian literature is free. online Library http://www.best-businessman.ru
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://kniga-onlain.ru/
??????? ? ??????? ??????? http://country-food.ru/
????? ??????? ??? ?????????? http://photoshop-gid.ru/
????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://onlain-kniga.ru/
??????? ?????????? ??????? ?????? ????? ? ??????? http://life-moscow.com/
?????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://family-year.ru/
http://www.best-businessman.ru/2017-04-19 00:27
????? ?????????? ?????.
????? ?????????? ? ????.???? ????? ??? ?? ?????? ???????? ?????.
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://www.best-businessman.ru
Russian literature is free. online Library http://www.best-businessman.ru
?????? ????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://kniga-onlain.ru/
??????? ? ??????? ??????? http://country-food.ru/
????? ??????? ??? ?????????? http://photoshop-gid.ru/
????????? ?????? ????????? ? ??? ??????????? http://onlain-kniga.ru/
??????? ?????????? ??????? ?????? ????? ? ??????? http://life-moscow.com/
AvolnovaGep2017-04-21 21:24

https://pxl.leads.su/impression/fd362e0d454720e1845ef6088f1ba33a


????? ?????? ????????? ??? ??????? ? ??????? ?????? ? 18 ???
?????????????? ?????? ????????? ??? ???????????
???????? ?????? ??? ????? ????????????
???????? ?????? ?????? ?? ?????? ?? ?????
????? ???????????? ?????? ????????? ??? ???????
Scam site octavian.su2017-04-22 16:41
This is a carder site! They fuck mothers! Spam is sent! Help stop this!


Domain allcarders.com SITE RIPPER SCAM!
octavian.su

domain: OCTAVIAN.SU
nserver: ns1.octavian.su
nserver: ns2.octavian.su
state: REGISTERED, DELEGATED
person: Private person
e-mail: admin@octavian.su
descr: admin@octavian.su
registrar: RUCENTER-SU
created: 2015.02.17
paid-till: 2018.02.17
source: RU-CENTER


inetnum: 176.9.16.192 - 176.9.16.223
netname: HETZNER-RZ15
descr: Hetzner Online GmbH
descr: Datacenter 15
country: DE
admin-c: HOAC1-RIPE
tech-c: HOAC1-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: HOS-GUN
mnt-lower: HOS-GUN
mnt-routes: HOS-GUN
created: 2011-09-27T10:05:11Z
last-modified: 2015-08-10T09:29:02Z
source: RIPE
Running2017-04-28 06:18
https://loveawake.ru - ?????????? ? ???????????. ???? ????????? ? ??????????? ?????????, ??? ???????????, ??? ????????? ?????????.
Running2017-05-07 11:04
https://loveawake.ru - ?????????? Meaux. ???? ????????? Meaux ?????????, ??? ???????????, ??? ????????? ?????????.
alicia2017-05-19 10:23
Source: Vikings signing backup quarterback Case Keenum

MINNEAPOLIS --The Minnesota Vikings have their veteran backup quarterback for the

2017 season.

A league source told ESPN's Adam Caplan the Vikings are signing former Houston

Texans and Los Angeles Rams quarterback Case Keenum to a one-year deal worth $2

million plus incentives. The 29-year-old Keenum,Authentic Jadeveon Clowney Jersey, who spent

part of the 2014 season with the Rams while Sam Bradford was recovering from a 

torn ACL, replaces Shaun Hill -- his former Rams teammate -- as Bradford's backup.

The Vikings have maintained there is no timetable for the return of Teddy

Bridgewater, whose leg injury last Aug. 30 precipitated the team's trade for

Bradford last September.

Coach Mike Zimmer said Bridgewater is spending one week a month in Minnesota to do

rehab work from a torn ACL and dislocated left knee, and Zimmer said at the NFL

owners meetings this week he wants Bridgewater to resume his career with the

Vikings.

But with Bridgewater's return date still uncertain, the Vikings wanted an

experienced quarterback to play behind Bradford. Third-year man Taylor Heinicke,Jadeveon Clowney Jersey, the only other

quarterback on the roster, hasn't thrown a pass in an NFL game.

Keenum started a career-high nine games with the Rams last season, throwing for

2,201 yards and nine touchdowns against 11 interceptions. His best numbers came in

a five-start stint for the Rams in 2015, when he posted a 87.7 passer rating while

throwing four touchdown passes against one interception.
http://androidtab.info/2017-05-20 16:39
Hey!

Dealsmachine.com is a leading international online store and professional wholesaler. Yes, you can access siri when the phone is locked.
So, sure, todays smartphones may be a little on the du side, and everything might be starting to lk a lot alike. buy huawei p8q77 m 93
harga bekas asus zenfone 5 ram 2gbk cubot manito quad core metin2
Smartphone flast tl is also known as sp flash tl which is very useful windows software which helps you to flash or insta custom recoveries and roms very easily.
I accidentay formatted everything except btloaded on my micromax a190 device while using sp flash tls and now its not switching on no bt lp just a black scrn.

Tags:
xiaomi note 2 review
harga blackberry z 10
harga hp asus zenfone c bekask
xiaomi redmi note 4x kawasaki
zte blade g lux es bueno
coolpad dazen 1 vs honor holly
harga asus zenfone max zc550klk
zuk z words associated
zte axon 11 laptop
aiek aiek m5 hosting
hp asus zenfone 1k
gionee elife journal cover
china smartphone 2015
htc one m8 windows
bluboo picasso 4g plans
harga seken zenfone 5k
aeku m5 jeep questions
android lollipop and marshmallow
coolpad s6 lol start
asus zenfone 5 tooj lollipop updatek
huawei ascend g700 u10
oneplus 3 3t outfits
cubot echo dual sim wikipedia
asus zenfone 2 laser themesk
above 6 inch android phones with removable battery
iman s1 pro circuit
There wi be more surprises to fw according to one reliable source.
Narcissism, disagrableness, grandiosity???a psychologist investigates how trumps extraordinary personality might shape his possible presidency.
Sergiogor2017-05-24 22:30
?? ????? ???? ????? ? ????? ? ???? ????? ????. ???? ??????? ??? ??? ??????? ?????????.
?????? ???????? ????? ?????? seo 2000
alicia2017-05-25 08:10
Patriots and Jaguars to hold joint practices this preseason

The Jacksonville Jaguars will be the guest of the New England Patriots leading up to their preseason opener.

The team announced on Tuesday that they will host a pair of joint practices with the Jags on Monday,[url=http://bit.ly/2pq53za]Dwayne Allen Jersey[/url], August 8 prior to their preseason matchup on Thursday, August 7 and Tuesday, August 10 at Gillette Stadium. Those practices will be free and open to the public.

This marks the sixth season in a row that the Patriots have held joint practices with other teams leading up to their preseason games with the Saints and Bears most recently making their way to town early last season.

Want to know everything about your Super Bowl LI champion New England Patriots? Take a second to sign up for our FREE Patriots newsletter!

In past years,[url=http://bit.ly/2pq53za ]Authentic Dwayne Allen Jersey[/url],[url=http://bit.ly/2pDQWl3]Authentic Stephon Gilmore Jersey[/url], New England has also held joint practices with the Redskins,[url=http://bit.ly/2pDQWl3]Stephon Gilmore Jersey[/url], Eagles and Buccaneers

Bill Belichick thinks very highly of these joint practices and are almost,[url=http://bit.ly/2pEG6MF Drew Brees Jersey]Authentic Drew Brees Jersey[/url], if not more valuable than the actual game they play later in the week. This is also a great chance for Belichick and company to scout players more intently that they could originally.

It's no coincidence that Brandin Cooks has been a part of joint practices with the Patriots as a member of the Saints and has now found his way to Foxboro.

New England has also been rumored to be trying to hold joint practices with the Houston Texans as well,[url=http://bit.ly/2q7eW4h]Authentic Michael Thomas Jersey[/url], but no official confirmation of those practices have come in from the team at this time.
alicia2017-05-25 08:12
Brandon Williams Jersey
Running2017-05-30 06:00
?????????? ????? ?????. ???? ????????? ????? ????? ?????????, ??? ???????????, ??? ????????? ?????????.

Dodaj komentarz:

Podpis: (wymagane)
Adres Twojej strony WWW: (opcjonalnie)
Twój adres e-mail: (opcjonalnie)
Treść komentarza:
Antyspam: policz ile
wynosi jeden plus dwa:
(wymagane)