INTERNET, NOWE TECHNOLOGIE, WEBDEVELOPMENT, BADANIE INTERNETU
OPINIE
< 1 2 3 4 5 >

3 STYCZNIA 2016  /  OPINIE  /  0 KOMENTARZY
Pixel Heaven jest imprezą, wobec której mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie sposób nie docenić wysiłku, włożonego w jej organizację i tego, że wreszcie mamy w kraju duże, hobbystyczne spotkanie komputerowe. Z drugiej strony impreza mocno eksperymentuje z uczestnikiem, zmieniając profil i miejsce oraz obejmując programem coraz szerszą tematykę. W tym roku po raz trzeci przyjechałem do Warszawy i na miejscu po raz kolejny zaskoczyło mnie to, co zobaczyłem.
››czytaj całość          ››przeczytaj i skomentuj
24 LUTEGO 2014  /  OPINIE  /  6 KOMENTARZY
Dziś poruszę osiem tematów: tanie ultrabooki, które straszą kolorem obudowy, dwie mobilne aplikacje o olimpiadzie (jedna dobra, druga zła), poziom obsługi klienta w firmie Home.pl, sposób na tani Internet za 5 zł, finał sprawy zaginionego skanera, dalszy ciąg starań o obniżenie ceny domeny regionalnej i jednoliniowy kod w języku basic, generujący labirynt.
››czytaj całość          6komentarzy
24 LUTEGO 2014  /  OPINIE  /  0 KOMENTARZY
W Polsce wciąż nie można składać przez Internet doniesień na policji, czyli w formie uznawanej przez inne państwa. Strona centrali odsyła do lokalnych jednostek, a te posiadają strony, na których trudno znaleźć jakikolwiek kontakt. W serwisie łódzkiej policji nie potrafię znaleźć żadnego kontaktu e-mailowego, nie ma również czytelnej zachęty do składania zawiadomień, są tylko propagandowe informacje typu "włamywacz recydywista w rękach policji", jest również do pobrania... kalendarz na 2014 rok.
››czytaj całość          ››przeczytaj i skomentuj
21 PAŹDZIERNIKA 2013  /  OPINIE  /  0 KOMENTARZY
Kostka DICE+ to bezprzewodowy kontroler polskiej produkcji, służący do obsługi elektronicznych gier planszowych. Jest to jedyny tego typu produkt z Polski, który ma szansę zdobyć uznanie całego świata. Kostka zabłysnęła na tegorocznych targach Cebit jako naprawdę innowacyjny produkt. Jest tylko jeden minus tego przedsięwzięcia. Z listy tabletów kompatybilnych z DICE+ wyrzucono iPada 2. Tym samym odcięto się od dużej grupy potencjalnych klientów.
››czytaj całość          ››przeczytaj i skomentuj
27 WRZEŚNIA 2013  /  OPINIE  /  5 KOMENTARZY
Rynek gier komputerowych został zdominowany przez dużych producentów, a coraz większe dochody nieodwracalnie zmieniły całą branżę. Tworzenie produkcji pod masowego gracza spowodowało zanik różnorodności gatunków i wtórność. Z gier komputerowych zrobiła się korporacyjna maszynka do robienia pieniędzy. Dziś nie tworzy się gier nowych i przełomowych, bo oznacza to zbyt duże ryzyko dla producenta. Gra ma zarobić na siebie, na setki osób zaangażowanych w jej tworzenie oraz akcjonariuszy. Główny nurt dzisiejszych gier komputerowych jest kalką świata filmu, który zdominowało kino efekciarskie, robione według szablonu.
››czytaj całość          5komentarzy
25 WRZEŚNIA 2013  /  OPINIE  /  7 KOMENTARZY
Rok temu, gdy pierwsi użytkownicy otrzymali aktualizację systemu iOS do wersji 6, media zajmowały się oskarżaniem firmy Apple o kradzież własności Szwajcarskich Narodowych Linii Kolejowych. Poszło o aplikację do odmierzania czasu i jej ikonę, które wyglądem wzorowane były na znanej dworcowej tarczy zegara. Wyssane z palca informacje o kradzieży i plagiacie obiegły świat i stały się obowiązującą prawdą. O tym jak było naprawdę można było się przekonać, zaglądając do internetowej wyszukiwarki patentów. Nie zrobiła tego jednak żadna z redakcji, opisujących rzekomą kradzież.
››czytaj całość          7komentarzy
6 CZERWCA 2013  /  OPINIE  /  4 KOMENTARZE
Marketing bezpośredni bywa irytujący i wszyscy jesteśmy jego ofiarami: wieczna makulatura w skrzynce pocztowej, spam z reklamami, telefony od banków i loterii oraz handlowcy chodzący od drzwi do drzwi. Dziś spotkał mnie zaszczyt ze strony firmy HP. Jej przedstawiciel zadzwonił do firmy z którą współpracuję i zdobył mój prywatny numer telefonu, a następnie zadzwonił do mnie.
››czytaj całość          4komentarze
6 MAJA 2013  /  OPINIE  /  60 KOMENTARZY
W biurze mamy skaner A3 firmy Plustek, jeden z droższych modeli na rynku. A właściwie już go nie mamy, bo został wysłany do naprawy i zaginął. Dystrybutor zakupionego sprzętu - firma Pentagram - poprosiła o wysłanie go do autoryzowanego serwisu, który - jak się potem okazało - nie współpracuje z firmą Pentagram! Od zgłoszenia minęły trzy miesiące. Skaner przepadł.
››czytaj całość          60komentarzy
24 SIERPNIA 2012  /  OPINIE  /  2 KOMENTARZE
Gdy powiem "Psygnosis", raczej nikt nie będzie wiedział, o co chodzi. Nieco więcej osób zorientuje się, gdy usłyszy “Studio Liverpool”. Obie te nazwy należą do jednej firmy, która od prawie 30 lat współtworzyła rynek gier komputerowych i która kilka dni temu została zamknięta.
››czytaj całość          2komentarze
24 KWIETNIA 2012  /  OPINIE  /  2 KOMENTARZE
Firma z którą współpracuję kupiła profesjonalną drukarkę biurową HP. Urządzenie zepsuło się krótko po zakupie, drukując zaróżowione kartki. Po zgłoszeniu awarii do serwisu gwarancyjnego okazało się, że mam telefonicznie wykonywać różne czynności serwisowe, tak jakbym był serwisantem HP.
››czytaj całość          2komentarze
< 1 2 3 4 5 >